19 Nisan 2012 Perşembe

Raúl Ne Kadar Büyük

Raúl Gonzalez Blanco... 77 doğumlu olmasına rağmen, son iki sezonda Bundesliga gibi zorlu bir ligde, sahalarda boy göstermeye devam ediyor. Bugün yapılan açıklamaya göre, Schalke ile yollarını ayırma kararını aldı. Akabinde Schalke'den yapılan açıklama, onun ne denli büyük bir futbolcu olduğunun göstergelerinden sadece biri. Schalke, Raúl'un giydiği 7 numaralı formayı rafa kaldırma kararı aldığını açıkladı.

O, Real Madrid'deyken benim en çok sevdiğim futbolcuydu. Benim için hep büyüktü. Benim için hep güzeldi. İyi ama bir futbolcunun ne kadar büyük bir futbolcu olduğunun ölçüsü ne olabilir?

5 Nisan 2011'de Real Madrid-Tottenham Şampiyonlar Ligi maçındaydım. İlk yarısı 1-0 bitti ve oyuncular soyunma odasına gittiler. Devre arasında Santiago Bernabeu'nun dev ekranından, o sırada oynanan diğer maçların ilk yarı özetleri geçilmeye başlandı. Inter-Schalke maçı başladı. Schalke golü hemen yedi. Stadyumda bir "Ahh" uğultusu duyuldu. Sonra Raul, 4.dk içinde bir pozisyonda golü kaçırınca, tüm stat sanki Raul orada golü kaçırmış gibi çıldırdı. 5.dk'da Raul bir gol daha kaçırdığında, soyunma odasındakilerin "ulan maç başladı herhalde, geç kaldık" diye akıllarından kesin geçmiştir. İnanın o kadar bir gürültü çıktı. Sonra Schalke golü bulunca büyük bir alkış koptu. Milito, Inter'i 2-1 öne geçiren golü attığında stadyuma sessizlik hakimdi. Şimdilerde Beşiktaş'ta oynayan Edu, beraberlik golünü atınca, golü atan Real Madridmiş gibi sevinenler vardı çevremde. Bütün bunlar, Raúl, Schalke'de olduğu için oluyordu.

Demek ki, büyük futbolcu; üzerindeki formanın rengi ne olursa olsun, gittiği her takımda mutlu olması istenendir.

Ve Raúl öylesine büyük bir futbolcu ki;
maçtan sonra merdivenlerden inerken, arkamdaki bir taraftar İspanyolca birşeyler söyleyerek, eliyle aşağıdaki arkadaşına 5 işareti yapıyordu. Oysa o gün Real Madrid 4 tane atmıştı. O anda bir anlam veremedim. Otele gelip diğer maçlara baktığımda her şey ortaya çıkmıştı. 5 atan takım Schalke idi. Inter:2- Schalke:5 . Real Madrid'in 4 attığı kadar, Raúl'lu Schalke'nin 5 atmasıydı onları daha mutlu kılan. Ve gollerden birini Raúl atmıştı. Ya Raúl o golü ilk yarıda atmış olsaydı. :)

1 yorum:

  1. Güzel bir anı ile kendi yorumunuzu katmışsınız, çok özgün bir yazı olmuş. Tebrikler!

    YanıtlaSil