4 Şubat 2019 Pazartesi

Daha Aşılacak Çok Engel Var

Uzun süredir yazmadım. Daha doğrusu yazamadım. Genel kurul süreci beni çok ama çok hırpaladı. Çünkü bu süreçte görmek zorunda kaldığım, hoş olmayan öğretiler kazındı benliğime. Yıllar önce bir abimizle tartışmıştık bu konuları.

-Neden öyle diyorsun be abi. Şunlar yönetebiliyorsa bu kulübü, biz niye yönetemeyelim? Mesele çok para olup olmaması mı? 
-Mesele para değil, onlar senin benim gibi değiller. Eminim bizim gibiler daha iyi yapar ama bizim gibiler kolay incinir be kardeşim. Bu işler bildiğin gibi değil.

Bu konuşmadan yıllar sonra bir genel kurul haftası daha gelmişti. İşi gücü bıraktım, Eskişehir'e gittim. Söz konusu Eskişehirspor olduğunda akan suları durduracağını sandığınız insanların birdenbire şahsi menfaatlerini öne çıkardıklarını görüyorsunuz. Yaşadıklarımı, gördüklerimi anlatarak, Eskişehirspor'u büyük bir tutkuyla sevenlerin romantizmlerine zarar vermek istemiyorum. Tekamülünü tamamlamamış, egolarını tatmin edememiş et yığınları içinde, karşılıksız, beklentisiz, hakiki sevebilenlerden bir kale inşa edebilmek öylesine güç ki... Keşke diyorum, hiç girmeseydim bu işlere, maçlara gidip gelseydim sadece ve hiçbir şeyden haberim olmasaydı. 

Genel Kurul bitti. Bizim ekip kaybetti ama Eskişehirspor'un kapanacağı söylentileri içinde iki ayrı yönetim kadrosu hizmet yarışına girmiş oldu. Her zaman söylediğim gibi, "bir kulübün taraftarlarını yok etmeden, o kulübü yok edemezsiniz" tezim doğrulanmış oldu.

İlk bakışta Halil Ünal yönetimi gibi bir yönetim oluşmuş gözükse de, içinde onun olmadığı her yönetim mutlaka desteği hak ediyor. Eminim ki, en azından bir kısmı, er yada geç görecekler gerçekleri. Hatta yapılan ilk basın toplantısında, futbol ailesine olan borcun genel kurulda ifade edildiğinden çok daha fazla olduğunu söylemelerinden, bazı gerçeklerin görülmeye başladığını anlayabiliriz. Bu kulübün sırtının yere gelmemesi için yetkilendirildiler. İşleri çok zor ve her birimize düşen şartsız destek olmaktır. Bu işin, seni beni yok. Transfer açıldı, Gençlerbirliği gibi zorlu bir rakipten 3 puan alındı diye rahatlayamayız. Çünkü daha sıkıntılarımız bitmedi. Hatta önümüzdeki transfer döneminde karşımıza yeni dosyalar gelecek. Bugün borç olarak yazılmayanlar, bir süre sonra karşımıza çıkacak. Yönetimde bir kişi bile kalsa, bize düşen bu kulübün yaşaması için mücadele edenlere destek olmaktır. Bu çerçevede, önemli bir hatırlatmayı yapalım. İmkanı olanlar her ay düzenli olarak desteklerini versinler lütfen. Zira daha aşılması gereken çok engel var.
Kulübümüzün IBAN numarası: TR59 0013 4000 0045 0369 3000 05

Son olarak, bu blogda en çok övülen, bu kulübün sırtını en çok dayadığı kesime, taraftara bir sitemim var. Maç boyunca yapılan muhteşem desteği bir kenara koyarak söylüyorum. Ben hangi şart altında olursa olsun, transfer edilmesini kesinlikle onaylamıyorum. Ama başkaları için transfer edilmesinin altında bambaşka, anlaşılabilir nedenler olabilir.
Ancak sen büyük taraftar...
Bu kulübün tüm yükünü, her şartta sırtlamaya hazır olan sen...
Maç sonunda...
Üçlüye...
Emre Güral'ı çağırman, iskambil kağıtlarından yaptığın görkemli şatoyu üfleyerek yıkmana benzedi.
Sana yakışmadı...
Bizim büyük yürekli çocuklarımızı çağırmak varken, transfer açılsın diye arabasının anahtarını, aldığı peşinatı geri vermeyi teklif edip, 6 aydır kulübün transferi açmasını bekleyenler varken, Emre Güral'ı üçlüye çağırmak da neyin nesidir?
Buradan okursunuz, hatırlarsınız ve ne demek istediğimi anlarsınız diye ümit ediyorum.

Bu takım da kaybedecek, bu takım da kazanacak, bu takım da bizi üzecek, sevindirecek ama armayı taşımak için para şartı koşmayanları, parasızlıktan anasına ilaç alamayanı, borcundan dolayı kapatılan cep telefonu hesabını bahane etmeyenleri tarih asla unutmayacak. En azından ben unutmayacağım. Üçlüye çağrılmayı hak edenler işte onlardır. Gülümsemelerine kurban olduğum çocuklar. ***


Daha önce de söyledim. Benim reenkarne hayatlarımdan biri kesinlikle İskandinavya topraklarında olmalı. Bu topraklardan çıkan her grup bende derin izler bırakıyor. Bu sefer Finlandiyalı, melankolinin anasını belleyen, her şarkıları ayrı güzel olan bir grupla bitirelim.


1 yorum:

  1. Oluşturduğunuz yönetim bizleri gelecek için gerçekten umutlandırdı. Lütfen pes etmeyiniz

    YanıtlaSil