27 Kasım 2017 Pazartesi

Nebi Bey'in Kapısında

Bugün, Sakarya Gazetesi’nde eski başkanlardan Nebi Hatipoğlu ile yapılan bir röportaja yer verildi.
http://www.sakaryagazetesi.com.tr/efsaneler-asla-olmez-n163406/

Röportajda soru işaretleri taşıyan açıklamalar var. Mesela Nebi Bey, “kimse kapımı çalmadı ki, destek vereyim” diyor.

Benim de kapımı çalan kimse olmadı ama yatıp kalkıp neler yapabilirim diye düşünüyorum. Bir fikrim olursa bunu da bir şekilde iletiyorum. En kötü bu blogda yazıyorum, belki birileri okur da ulaştırır diye. Acaba birileri kendini Eskişehirspor’dan büyük mü görüyor da, vereceği destek için kulübün ayaklarına gelmesini bekliyorlar? Destek verecek olan beklemez, gider verir. Hatta söz konusu Eskişehirspor ise, "sizin için ne yapabilirim?, üzerime düşen nedir?" diye sorar. Cevap alamazsa yine sorar. Olmadı tesislerin kapısında yatar, yine de o desteği verir.

Nebi Bey, “kurucu başkana bile dil uzatıldı” diyor. Öncelikle bu “dil uzatma” ifadesi çok çirkin. Kim olursa olsun, eğer birileri Eskişehirspor üzerinden çıkar, menfaat, prim (adına ne derseniz deyin) sağlıyorsa, bunu yapanları açıklamak doğru olanıdır. Biri diyor ki, “hiçbir karşılık beklemeden yapılan harcamalar geri istendi”, diğeri diyor ki “hayır yok öyle bir şey”. Bunlar konuşulurken orada değilseniz, bilmeden taraf oluyorsunuz demektir. Ben de Sinan Bey’in açıklamalarına daha fazla itibar ediyorum ama orada olmadığım için yorum yapamıyorum. Varsa böyle bir şey Begiter’e yazıklar olsun, yoksa da Sinan Bey’e yazıklar olsun deyip geçiyorum.

Röportaj Sinan Özeçoğlu ve yönetimine yapılan eleştirilerden ibaret. Olayın artık Eskişehirspor’dan çıkıp, iş insanlarının kavgasına dönüşmüş olduğunu görüyoruz. Belli ki, eski yönetimler kendi aralarında toplanmışlar ve bu iş kayyuma kalırsa yanarız diye düşünmüşler. Doğru, yanarlar. Ucu Nebi Bey’e dokunur mu bilmiyorum ama röportaja bakılırsa bu işten etkileneceğine onu da ikna etmişler. Çünkü röportajda Nebi Bey, suçlanan bu eski başkanlara hamilik yapıyor. Ortaya çıkan büyük borç için, Sinan Özeçoğlu yönetimine kongrede "hesap sorun" diyen Nebi Hatipoğlu, bugün hesap soran başkana karşı Halil Ünal ile Mesut Hoşcan'ı neden kanatlarının altına alıyor? Neden onları koruma ihtiyacı hissediyor? O zaman neden “hesap sorun” diye veryansın ettin?

Sinan Bey, gerekli mesajı tüm camiaya verdi, bizler de aldık. Çarşamba gününe kadar listesini hazırlasın, kendisine yol arkadaşı olacak, Eskişehirspor’u seven, kimsenin adamı olmayan, yanlışa yanlış diyebilen 14 yiğitle bu zor günlerin hakkından geliriz. 

Pardon 14 yiğit dedim ama bu, arkasındaki on binleri tek tek sayamadığımdan.

Son bir şey daha .
Buradan herkesin huzurunda, Nebi Bey’in kapısına geldiğimi varsayın. Diz çöktüğümü hayal edin. Yalvardığımı, salya sümük ağladığımı farz edin. Ve şöyle diyorum;

-Nebi Bey, kulunuz olayım, yardım edin. 500.000 €’ya puan silme cezaları kaldırılabiliyormuş. Kulübe bağış makbuzu karşılığında bu parayı verir misiniz? Bakın kapınıza kadar geldim, yalvarıyorum.


***

Her zaman ki gibi, en sonda şarkı. Blogları gazetelerden ayıran en güzel farklardan biri. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder