4 Eylül 2015 Cuma

Sonbahar'da Yapraklarımız Sararmadan Dökülürken

Necdet Yıldırım aramızdan ayrıldığında Eskişehirspor forması giyiyordu. Onu kaybettiğimiz gün çoğumuz hayatta değildik, anılarıyla büyüdük.  Tedavisi için İngiltere’ye gittikten sonra, ona göz kulak olması için kraliçeyi devreye sokmak isteyen ve ona çiçek yollayan taraftarların çocuklarıyız. Kolon kanserine yakalanmıştı. Şortu kanlar içinde kaldığı güne kadar futbol oynamaya devam etti.  Ölene kadar futbol oynamak nedir ondan öğrendik.
Bir sonbaharda, 1969 yılı Kasım ayının ilk günü onu kaybettik.  (Resim kaynakları: Özgür Topyıldız-İsmail Alkılıçgil-Milliyet-eses-arsiv.tumblr.com)


Sinan Alağaç aramızdan ayrıldığında Eskişehirspor forması giyiyordu. Onu kaybettiğimiz gün çoğumuz talebeydik. Takımın kamp yaptığı Bolu’da kalp krizi geçirdiğinde, ilk müdahaleyi masörün yaptığı yıllarda doğan, onun adını taşıyan nice çocuğun kuzenleriyiz. Hem futbolcu hem de tahsilli olunabileceğini ondan öğrendik.

Bir sonbaharda, 1985 yılı Kasım ayının 24’ünde onu kaybettik.

(Resim kaynağı: eses-arsiv.tumblr.com)

Ediz Bahtiyaroğlu aramızdan ayrıldığında Eskişehirspor forması giyiyordu. Onu kaybettiğimiz gün çoğumuz anne baba olmuştuk. Gece yarısından sonra evinde kalp krizi geçirdiğinde,  transferin son günüydü. Onu son gün cennete transfer ettik. Hayırlı bir evladın nasıl olması gerektiğini ondan öğrendik.

Yine bir sonbahardı. 2012 yılı Eylül ayının beşiydi.
Sonbahar’da kaybettiğimiz değerlerimiz için, bir ilkbaharda onlara şampiyonluk kupasını götüreceğimizin hayallerini kuruyoruz. O yüzden “tükenmiş nefeslere” şarkısını söylüyoruz.


Asla kaybettiklerinin yerine kimseyi koyamıyorsun. Acılarınla yaşamayı öğreniyorsun. Zaman geçtikçe alıştığını sanıyorsun, yanılıyorsun.

Veda gününün yıldönümü geldiğinde hatıralar canlanıyor, yüreğin her defasında yeni baştan dağlanıyor. Çık gel be diyorsun, çık gel. Toprağa alışmadan, göklere alışmadan, papatyalar solmadan gel. Gelmiyorsun.Ediz için yazılmış "Taksitli Krampon" yazısı


Sinan için yazılmış  "Merhaba Ben Ölüm, Selam Ben De Umut" yazısıHiç yorum yok:

Yorum Gönder