2 Ocak 2015 Cuma

Bir Güne Sığan Stres

2015 için umutlarımızı yeşertirken, daha ilk günden bezdirdi. Bir günde yaşanan bu hengameyi, bizansta bile bulamazsın. Özet geçelim, hakedenlere geçirelim.


1)ZTK maçını oynatmak için direten TFF nedeniyle, karları temizlemek için sahaya sokulan iş makinaları sayesinde Atatürk stadı kullanılamaz hale geldi.
              Bugün yaşananlar, TFF'nin başındakilerin, ülke futboluna başka bir ihanetidir. Futbol sahalarının, futbolun en önemli öğelerinden biri olduğunu bilmeyenlere kalkmış taraftarların futbolun olmazsa olmazı olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.(e-bilet olayı) Bir kez daha gördük ki;  TFF kalpleri kötü insanlar tarafından yönetiliyor. Karları temizlersin, güneş çıkar, bahar gelir erir ama kalplerdeki kötülüğü, kalpleri öldürmeden yok edemezsin.

Maçtan önce stadın durumu


Temizlik sonrası (pardon çimlerin ırzına geçildikten sonra)

  


Tabii tek suçlu TFF değil.  Havanın karlı olacağı günler öncesinden belli. Ama tedbir alınmamış. Brandalar hazırlanmamış. Kar yağmış, birisi de arkadaş 2 gün sonra maç var, ne yapmalıyız dememiş. Yönetim kurulunda bu işin sorumlusu belli. O yöneticiden alacaksın buraya yapılacak masrafı yada istifa edecek. Sen de o stada baksın diye maaşa bağladığın adamların götüne tekmeyi vuracak ve işine saygısı olanları atayacaksın. Ama ne yapıyorsun. Açıklama yapıp, taraftarı keriz yerine koymaya çalışıyorsun. Neymiş branda çözüm değilmiş. Yıllardır çözümdü de şimdi mi değil. Sen bu stada yöneticiler atamışsın. İşlerini yapmamışlar. Gereğini yapacağına yalan söylüyorsun. Sonra herkesten güvenmesini bekliyorsun. Olur.

Hadi biz keriziz yedik. Pazar günü Gaziantep maçı var. 3 puana oynayacak biziz. Yatacak olan karşı taraf. Şu sahada nasıl iki pas üstüste yapacaksın, hiç mi düşünmüyorsun? Zaten sahanın bu haliyle burada nasıl maç oynanacak bilmiyorum. Kaybedilecek puanların hesabını bu saatten sonra sorsan da fayda etmez ki.

2)ZTK maçı ertelendi.

           Adı belli kulüplerin maçlarını erteleyip, diğerlerine ayrımcılık yapan TFF, grupta hiçbir şansı kalmayan ve sırf kurallar gereği bilmem kaç saat deplasman yolları tepen Makina Balçova Yaşamspor kafilesine en büyük haksızlığı yapmıştır. Ama kimin umurunda ki?


3)Gaziantep maçına, Trabzon bölgesi hakemi Barış Şimşek atandı.
        Sen misin ZTK maçından önceki canlı yayında bana giydiren. Ertuğrul Sağlam şöyle demişti; "keşke TFF, bugün bu maçı bu şartlarda oynatmaktaki kararlılığını, Türk futbolunun faydasına olacak başka işlerde de gösterse"

Aradan bir saat geçti. Haftanın hakemleri açıklandı. Bizim maça Trabzon bölgesi hakemi Barış Şimşek atandı. Hadi gel bunda da kötü niyet arama. Resmen TFF kulübü cezalandırdı. Sen misin oynamak istemeyen, sen misin beni şikayet eden. Al sana.


4)Erkan Zengin kulüpten ayrılıyor.
      Alacaklarına karşılık mı ayrılır, üstüne bir miktar para alıp da öyle mi göndeririz bilmiyorum. Kimse Erkan'ı satarız deli para gelir diye beklemesin. Mental olarak bitmiş, bu kulübe bu saatten sonra hiçbir faydası olamayacak bir futbolcuyu göndermek, kulüp için en iyisidir. Hatta onun için de öyle. Kendisi de ayrılmak istiyor. Çok emeği geçmiştir, kolaylık göstermek gerekir. Yolu açık olsun.

***

Adettendir, her yazı sonuna şarkı eklemek.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder